ΟΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΜΑΣ

Η Συμμετοχή μας σε Πανελλήνιους και Παγκόσμιους Διαγωνισμούς κάθε χρόνο προσφέρει στους μαθητές μας μοναδικές εμπειρίες. 

Το Κέντρο μας προσφέρει δωρεάν προετοιμασία για συμμετοχή σε διαγωνισμούς σε όλους τους μαθητές του.         

Οι προπονήσεις γίνονται σε διαφορετική ημέρα από αυτή του μαθήματος μας, μετά από συνεννόηση με την κάθε ομάδα.

Μέσα από την συμμετοχή σε διαγωνισμούς καλλιεργούμε την ομαδικότητα, τον σεβασμό, τον συναγωνισμό, την ευγενή άμιλλα, μαθαίνουμε στα παιδιά να δουλεύουν πάνω σε projects και να παρουσιάζουν την δουλειά τους, ενώ παράλληλα εξασκούμε όλες τις δεξιότητες που αποκτούν τα παιδιά κατά την διάρκεια των μαθημάτων (πρακτική άσκηση).

2021  - 2022

MINOAN ROBOTSPORTS COMPETITION 2022 - MRC / 1ος ΔΙΕΘΝΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ

ΠΑΛΗ

1η Θέση:  Έλενα-Μαρία   Δ΄ - ΣΤ΄ Δημοτικού   Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας     

3η Θέση: Μαχητές           Α΄ - Γ΄ Δημοτικού     Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας                        

1η Θέση:  Αγία Τριάδα      Γυμνάσιο                  Πρόκριση Robotex Εσθονίας   

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 

1η Θέση: FAM TEAM                     Α΄ - Γ΄ Δημοτικού            Βραβείο

2η Θέση: ΑΕΤΟΙ                           Α΄ - Γ΄ Δημοτικού            Βραβείο

3η Θέση: ΟΥΜΠΑ ΛΟΥΜΠΑ        Α΄ - Γ΄ Δημοτικού            Βραβείο

3η Θέση: Architechs                  Γυμνάσιο - Λύκειο           Βραβείο

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

1η Θέση: ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ                                       Α΄ - Γ΄ Δημοτικού            Βραβείο

2η Θέση: ΝΙΝΤΖΟΚΕΡΑΥΝΟΙ                           Α΄ - Γ΄ Δημοτικού            Βραβείο

3η Θέση: Architechs                                       Γυμνάσιο - Λύκειο           Βραβείο

ΡΑΛΛΥ

1η Θέση:  ΚΕΡΑΥΝΟΣ                                       Α΄ - Γ΄ Δημοτικού            Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας

3η Θέση: ΦΩΤΙΑ                                               Α΄ - Γ΄ Δημοτικού            Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας

1η Θέση:  Tornado                                           Δ΄ - ΣΤ΄ Δημοτικού          Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας

2η Θέση: Steam Stars                                    Δ΄ - ΣΤ΄ Δημοτικού          Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας

1η Θέση:  Architechs       Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο         Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας -Ταξίδι SABO

2η Θέση: RoboNerds3    Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο          Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας

3η Θέση: CBT                   Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο          Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας

ΔΡΟΜΟΣ ΜΕΤ' ΕΜΠΟΔΙΩΝ

1η Θέση:  RoboNerds2       Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο           Πρόκριση στην Robotex Εσθονίας

2η Θέση: RoboNerds1        Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο           Πρόκριση στην Robotex Εσθονίας

3η Θέση: CBT                      Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο           Πρόκριση στην Robotex Εσθονίας

ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ

1η Θέση:  RoboNerds1         Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο           Robotex Εσθονίας + Ταξίδι AEGEAN

1η Θέση:  CBT                       Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο           Πρόκριση στην Robotex Εσθονίας

2η Θέση: RoboNerds2        Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο           Πρόκριση στην Robotex Εσθονίας

3η Θέση: Athletic robots    Non Lego                 Γυμνάσιο - Λύκειο           Πρόκριση στην Robotex Εσθονίας

ΕΚΘΕΣΗ

1η Θέση:  ΡΟΜΠΟΜΑΔΑ                                       Νήπιο - Γ΄ Δημοτικού            Βραβείο

3η Θέση: Lego                                                      Νήπιο - Γ΄ Δημοτικού            Βραβείο

2η Θέση: Φανταsteamικές                                   Δ΄ - ΣΤ΄ Δημοτικού               Πρόκριση στην Robotiada Τσεχίας

FIRST LEGO LEAGUE CARGO CONNECT - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ

CHALLENGERS   -  Πρόκριση στον τελικό Ελλάδας στην Θεσσαλονίκη

EPIC                     -  Πρόκριση στον τελικό Ελλάδας στην Θεσσαλονίκη

SMARTBOTS      -  Πρόκριση στον τελικό Ελλάδας στην Θεσσαλονίκη

ARCHITECHS     -  Πρόκριση στον τελικό Ελλάδας στην Θεσσαλονίκη 

ROBONERDS      -  Πρόκριση στον τελικό Ελλάδας στην Θεσσαλονίκη

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ FLL GLOBAL INNOVATION AWARD 

ARCHITECHS

ROBONERDS

FIRST LEGO LEAGUE CARGO CONNECT  - ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ARCHITECHS

1ο Βραβείο Robot Design - 5η Θέση στην συνολική κατάταξη στην Ελλάδα

Πρόκριση στον Παγκόσμιο Διαγωνισμό ASIAN PACIFIC OPEN CHAMPIONSHIP στην ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

ROBONERDS

2ο Βραβείο Engineering Excellence Awards

4η Θέση στην Ελλάδα στην βαθμολογία Robot Game

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

10η Θέση: CHALLENGERS - Κατηγορία Open Freestyle Δημοτικού

ASIAN PACIFIC OPEN CHAMPIONSHIP - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

ARCHITECHS

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ Engineering Excellence Awards

10η ΘΕΣΗ στην παγκόσμια κατάταξη στο Robot Game με 670 πόντους, την καλύτερη βαθμολογία Ελληνικής ομάδας σε Παγκόσμιο Διαγωνισμό το 2022

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ COACH/MENTOR κ. Καρουζάκης Γιάννης

 2020 - 2021
FIRST LEGO LEAGUE CITY SHAPPER - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ
ROBONERDS                          (Πρόκριση στον Τελικό Θεσσαλονίκης)  ΒΡΑΒΕΙΟ:  RISE AWARDS - GLOBAL  INNOVATION
SMARTBOTS                          (Πρόκριση στον Τελικό Θεσσαλονίκης)  ΒΡΑΒΕΙΟ:  RISE AWARDS
E-BOTS                                    (Πρόκριση στον Τελικό Θεσσαλονίκης)  ΒΡΑΒΕΙΟ:  RISE AWARDS
PRIMES                                    (Πρόκριση στον Τελικό Θεσσαλονίκης)  ΒΡΑΒΕΙΟ:  RISE AWARDS


FIRST LEGO LEAGUE CITY SHAPPER  - ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ROBONERDS
       1ο Βραβείο Robot Design - Βραβείο ΤΙΤΑΝ (ταξίδι) - 4η καλύτερη βαθμολογία Robot Game
ARCHITECHS        1ο Βραβείο Engineering Excellence                             - 5
η καλύτερη βαθμολογία Robot Game
SMARTBOTS       2ο Βραβείο Breakthrough Awards                               - 8η καλύτερη βαθμολογία Robot Game

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 3 ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ  ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ "FLL VIRTUAL OPEN INTERNATIONAL"
ΥΠΟΨΗΦΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ GLOBAL INNOVATION


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ VODAFONE GENERATION NEXT
ROBONERDS       9η θέση στην Ελλάδα
2019
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
1η Θέση: ROBONERDS  - Κατηγορία Open Freestyle Δημοτικού

ROBOTEX  CYPRUS - 3ος ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ 
6η Θέση: ROBOKIDS  - Κατηγορία Educational Robotics Open WeDo

FIRST LEGO LEAGUE INTO ORBIT - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ
Galaxy Explorers   Πρόκριση  στον τελικό της Θεσσαλονίκης
Space Storms        2η  θέση στο Robot Game


WRO 2019 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ 
3η Θέση: ECOMINDS     Πρόκριση στον Τελικό Ελλάδας  (Κατηγορία Open Δημοτικού Wedo)
5η Θέση:  ROBONERDS
 Πρόκριση στον Τελικό Ελλάδας  (Κατηγορία Open
Δημοτικού Wedo)

 
2018
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ SETN2018
1η Θέση: AQUABOTS  - Κατηγορία Freestyle

FIRST LEGO LEAGUE HYDRODYNAMICS - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ
5η Θέση: RobotFighters     ΒΡΑΒΕΙΟ: STRATEGY & INNOVATIONS (Αναπληρωματική για τελικό)
6η Θέση: ROBO S.W.A.T.       ΒΡΑΒΕΙΟ: PROGRAMMING


WRO 2018 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
1η Θέση: ΥΔΡΟ -ROBOTS     ΒΡΑΒΕΙΟ: RESEARCH  (Κατηγορία Open Δημοτικού Wedo)
1
η Θέση: FRUITBOTS              ΒΡΑΒΕΙΟ: ROBOT PERFORMANCE  (Κατηγορία Regular Δημοτικού Wedo)
1
η Θέση: MindStorms          ΒΡΑΒΕΙΟ: RESEARCH  (Κατηγορία Regular Γυμνασίου Mindstorm EV3)
2η Θέση: Food Collectors  ΒΡΑΒΕΙΟ: STRATEGY  (Κατηγορία Regular Δημοτικού Wedo)
3η Θέση: FOOD BOTS           ΒΡΑΒΕΙΟ: ROBOT DESIGN  (Κατηγορία Regular Δημοτικού Wedo)
3η Θέση: RobotFIGHTERS    ΒΡΑΒΕΙΟ: ROBOT DESIGN  (Κατηγορία Regular Γυμνασίου Mindstorm EV3)
4η Θέση: FOOD GENIUS       ΒΡΑΒΕΙΟ: PROGRAMMING  (Κατηγορία Regular Δημοτικού Wedo)

WRO 2018 ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΘΗΝΑΣ  ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

4η Θέση: ΥΔΡΟ -ROBOTS   (Κατηγορία Open Δημοτικού Wedo)
6η Θέση: FRUITBOTS    (Κατηγορία Regular Δημοτικού Wedo)
αρχείο λήψης.png
robofest_wordsL.jpg

e-Academy

bl_logo_wt.png
αρχείο λήψης.jpg
microbric-logo-white.png
bbc_micro_bit_logo_black_bg_658x394.jpg
industryweek_13063_makeblock_logo.png
edison edu.png